چرا انتخاب فریم ورک مهم است؟

چرا انتخاب فریم ورک مهم است؟

چرا انتخاب فریم ورک مهم است؟

یک فریم ورک برنامه نویسی چه کمکی به ما میکند؟

امروزه تکنولوژی خیلی پیشرفت کرده برادر من !

اینکه شما صرفا یک زبان رو یاد بگیری و بگی دیگه میتونم یک برنامه بنویسم, البته که میتونید اما نه یک برنامه ی پیشرفته!؟

بله, شما میتونید یک برنامه ی معمولی و کوچولو موچولو که به عنوان یک میکرو برنامه ازش یاد میشه بنویسید, اما اگر برنامه ی شما بخواد توسعه پیدا کنه چی؟

طبیعاتا هر برنامه ای از یک ایده شروع میشه.

ایده ها همیشه پخته و پخته تر میشن و شما سعی دارید اون شاخه های جدیدی که به ایده ی شما اضافه شده رو در برنامتون پیاده کنید, اما یواش یواش چالش ها شروع میشه!

به چیزهایی بر میخورید که باید برای حلشون گاهی ماه ها زمان بذارید.

خوب اینطوری که برنامه نویسی خیلی سخت میشه درسته؟ از یه جایی به بعد نمیتونید برنامه رو توسعه بدید, چون امکانات و علم توسعه رو ندارید.
یعنی چی؟

یعنی شما ممکنه بتونی با فایل ها خوب کار کنی اما نمیتونی مبانی امنیت رو خوب درک کنی و نمیدونی برای این برنامه چه استراتژی ای رو در بخش امنیت پیاده کنی!

یا اینکه بعد مدتی برات مسجل میشه که خیلی کثیف کدنویسی کردی و با خودت میگی بقیه چطوری فایل ها و کلاس هاشون رو به هم متصل میکنند که قابل فهم باشه و در فرآیند توسعه ی برنامه به مشکل نخورند؟

خوب فکر کنم یه چیزی باید بیاد بین شما و کدهاتون قرار بگیره و قوانینی وضع کنه که طبق اون کدنویسی کنید.
یک ساختار منظم که همه ازش پیروی کنند.

این حس آرامش خاصی به شما میده که بدونی در ساختاری کدنویسی میکنی که خیلی های دیگه هم دارن تو اون ساختار کد مینویسند و اینکه بدونی با رعایت استانداردهایی که این ساختار برات مشخص کرده یک کد استاندارد مینویسی خیلی خوبه!

اما این که یک وجه قضیه هست.

اگر بخوام یه کاری کنم که بتونم کدهایی که افراد دیگه نوشتند رو داخل پروژه بدون دردسر استفاده کنم چی؟

اصلا کدوم پکیج ها برای این مرحله از کدنویسی من به درد میخورند؟

مثلا قصد دارید اپلیکیشن موبایل رو به سایت متصل کنید. خوب حالا با چه پروتکلی این اتصال رو برقرار کنید بهتره؟

بعله ! همه ی این موارد رو یک فریم ورک یا همون ساختار براتون فراهم میکنه و حتی یک جاهایی یه سری امور رو براتون به صورت خودکار هندل میکنه!

پس اینکه از یک ساختار یا فریم ورک استفاده کنیم خیلی خوبه و فرقی نداره از چه زبانی برای کدنویسی استفاده میکنیم, در همه ی زبان های برنامه نویسی جهت تسهیل کدنویسی و توسعه ی برنامه ها حداقل یک فریم ورک داریم.